سبد خرید 0

وبلاگ

حفظ سایت در زمان عدم دسترسی به اینترنت بین الملل

حفظ سایت در زمان عدم دسترسی به اینترنت بین الملل

در مقاله حفظ سایت در زمان عدم دسترسی به اینترنت بین الملل ما قصد داریم روش هایی را برای شما بیان کنیم تا درصورت عدم دسترسی به اینترنت بین الملل بتوانید سایت خود را فعال نگه دارید و به کسب و کار خود ادامه دهید.

طی چند روز اخیر دسترسی اینترنت بین الملل در ایران قطع شده بود و افراد،دیگر نمی توانستند به گوگل و بیشتر سایت های ایرانی دسترسی داشته باشند .

در این چند روز قطعی اینترنت بیشترین ضرر را استارتاپ ها و کسب و کارهای اینترنتی متحمل شدند .

زیرا سایتشان از دسترس خارج شده بود و دیگر نمیتوانستد محصولات خود را به فروش برسانند . اگر شما هم جزو این دسته از افراد بودید این مطلب را تا پایان مطالعه کنید تا از این پس دچار اینگونه ضرر ها نشوید.

ما در این مقاله روش هایی را ذکر خواهیم کرد که با انجام آن ها می توانید از این پس سایت خود را هنگام قطعی اینترنت بین الملل فعال نگه دارید و از ضرر احتمالی جلوگیری کنید .

هنگام قطعی اینترنت خارجی دیگر اطلاعات از طریق نقاط ترانزیت داخلی به دست کاربران نمی رسد و اگر سایت شما دارای یک هاست خارجی باشد شما دیگر نمی توانید به آن دسترسی داشته باشید.

تمام سایت هایی که در این چند روز فعال بوده اند مثل سایت های بانک ها ، دانشگاه ها و برخی سایت های دیگر از یکی از این دو روش زیر استفاده کرده بودندیا سایتشان روی یک هاست داخلی نصب بود یا اینکه از یک cdn (شبکه تولید محتوا) ایرانی استفاده کرده بودند .

ما در این مقاله قصد داریم شما را راهنمایی کنیم و استفاده از این دو روش را برای شما توضیح بدهیم .

روش های حفظ سایت در زمان عدم دسترسی به اینترنت بین الملل

1- استفاده از هاست ایرانی

2- استفاده از شبکه توزیع محتوای ایرانی (cdn)

1- استفاده از هاست ایرانی  

هاست به فضایی گفته می شود که در اختیار شما قرار می گیرد تا محتواهای سایت خود را در آن آپلود کنید .

وقتی که فردی وارد سایت شما می شود و یکی از محتوا های شما را انتخاب می کند اطلاعات از هاست سایت شما فراخوانده می شود و برای او به نمایش گذاشته می شود .

مزایا و معایب استفاده از هاست ایرانی

اگر فاصله سرور های ارائه دهنده سایت تا لوکیشن مخاطب زیاد باشد سرعت بارگذاری سایت شما کم می شود .

استفاده از هاست های داخلی باعث می شود سرعت بارگذاری سایت شما برای کاربران ایرانی بسیار زیاد شود و این نکته می تواند در سئوی منطقه ای سایت شما تاثیر بسیار خوبی بگذارد.

یکی از معایب استفاده از هاست های خارجی خطر تحریم شدن اطلاعات شما از شرکت ارائه دهنده هاست است .

در صورتی که کشور ارائه دهنده هاست آی پی های ایرانی را فیلتر کند شما دیگر نمی توانید بدون فیلتر شکن به سایت خود دسترسی داشته باشید که این اتفاق می تواند باعث از بین رفتن مخاطبان ایرانی سایت شما شود.

یکی دیگر از معایب هاست های خارجی در هنگام بارگذاری صفحات پرداخت ایجاد می شود .

از آن جایی که سیستم های پرداخت از پروتکل امن ssl برای انجام خرید اینترنتی استفاده می کنند برای جلوگیری از عمل فیلترینگ این صفحات برای هاست های خارجی کمی محدود می شوند که نتیجه آن سرعت کم این پروتکل برای هاست های خارجی میباشد.

بنابراین سعی کنید در صورتی که فروشگاه اینترنتی دارید کل سایت خود یا صفحه تراکنش های سایت را روی هاست داخلی ایجاد کنید .

اما یکی از مزایای هاست های خارجی نسبت به هاست های داخلی مقرون به صرفه بودن آن هاست. از آنجایی که زیر ساخت ها در ایران برای دیتاسنتر ها بسیار هزینه بر می باشد معمولا پهنای باند در هاست ایرانی نسبت به هاست های خارجی بسیار گران تر است .

2- استفاده از شبکه توزیع محتوا (cdn) 

CDN ها یا همان شبکه توزیع محتوا به تمام سرور های شبکه جهانی متصل هستند . وقتی شما یکی از این cdn ها را روی سایت خود فعال می کنید اطلاعات شما بر روی تمام سرور ها کپی می شود و زمانی که بازدیدکننده سایت شما را فراخوانی می کند تمام اطلاعات سایت شما نظیر محتوا ، عکس و ویدیو از نزدیک ترین سرور برای او بارگذاری می شود این کار باعث افزایش سرعت سایت شما می شود .

از مزایای دیگر این سیستم می توان به محافظت از سایت شما در برابر حملات DDos  اشاره کرد.

این سیستم ها با کش کردن صفحات سایت شما باعث بهبود هر چه بیشتر سرعت سایت شما می شود و با کش کردن این اطلاعات مقدار مصرفی پهنای باند شما را کاهش دهد.

وقتی که شما یک cdn داخلی را روی هاست خود نصب کنید سرعت سایت به صورت چشم گیری افزایش می باید و دیگر نیازی نیست که در صورت قطعی اینترنت بین الملل نگران از دسترس خارج شدن سایت خود باشید .

یکی از بهترین شرکت های ارائه دهنده cdn ایرانی شرکت آروان است که شما می توانید آموزش نصب cdn آروان را از طریق این لینک مشاهده کنید .

سخن پایانی

ما در مقاله حفظ سایت در زمان عدم دسترسی به اینترنت بین الملل دو روش را ارائه نمودیم که امیدواریم با استفاده از این دو روش بتوانید از ضرر های احتمالی پیش رو جلوگیری کنید.

این دو روش می تواند سایت شما را دربرابر قطعی و ضعیف بودن اینترنت بین الملل در امان نگه دارد .

این دو روش باعث می شوند سایت شما همیشه در دسترس باشد و سرعت بسیار خوبی برای کاربران ایرانی داشته باشد.

همچنین دو روش فوق اطلاعات شما را از تحریم شدن و حملات هکری در امان نگه می دارد.

پس هر چه زودتر یکی از دو روش فوق را انتخاب کنید و سایت خود را به سرور های داخلی متصل نمایید .

امیدوارم این مقاله برای شما مفید بوده باشد .

اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

×