سبد خرید 0

وبلاگ

بررسی ترافیک سایت با افزونه Monster Insight

افزایش ترافیک سایت با افزونه monster insight

گوگل آنالیتیکس ابزاری ضروری برای همه وبسایت ها

یکی از مهم ترین و قدرتمندترین ابزار های گوگل برای بررسی ترافیک سایت ابزار گوگل آنالیتیکس می باشد.

این ابزار قدرتمند می تواند میزان ترافیک سایت شما را در روز ها و ساعات مختلف به شما گزارش دهد.

شما با استفاده از این ابزار می توانید دید بهتری نسبت به مخاطبان سایت خود داشته باشید و متوجه شوید چه موضوعاتی بیشترین ترافیک را به سایت شما جذب می کند.

با این توضیحات حتما متوجه شده اید که گوگل آنالیتیکس یکی از مهم ترین ابزار ها برای بررسی سئو ی سایت به شمار می آید .

بررسی ترافیک سایت با افزونه monster insight

استفاده از گوگل آنالیتیکس برای افراد مبتدی کمی دشوار است و همچنین به علت فیلتریگ آی پی های ایرانی ممکن است ورود و خروج به سایت گوگل آنالیتیکس وقت گیر باشد.

به همین خاطر شما می توانید برای رفع این گونه مشکلات افزونه monster insight  را به افزونه های سایت خود اضافه کنید . این افزونه قدرتمند تمامی گزارشات گوگل آنالیتیکس را دسته بندی شده به داشبور وردپرس شما اضافه می کند  و شما می توانید به راحتی ترافیک سایت خود را بررسی کنید و اهداف میان مدت و بلند مدت سایت خود را تعیین کنید .

این افزونه تمام اطلاعات گوگل آنالیتکس را برای شما دسته بندی می کند و به شما گزارش می دهد. شما با این افزونه می توانید متوجه شوید که کدام مقالات شما بیش ترین بازدید را داشته است ، کدام محصول شما ییشترین فروش را داشته است ، کدام یک از بنر های تبلیغاتی شما بیشتر کلیک خورده است و کدام یک از لینک های شما بیشترین بازدید را داشته است. این افزونه حتی میزان دانلود فایل های دانلود و میزان پر شدن فرم های مختلف در سایت را به شما گزارش می دهد  .

نصب و فعال سازی افزونه monster insight

شما می توانید نسخه رایگان این افزونه گرانبها را از بانک افزونه وردپرس یا از پایین همین صفحه دانلود کنید .

پس از نصب و فعال سازی این افزونه سر تیتر گوگل آنالیتیکس به داشبورد وردپرس شما اضافه می شود .

برای شروع کار ابتدا به سایت گوگل آنالیتکس رفته و یک حساب کاری ایجاد کنید .

پیکربندی افزونه monster insight 

پس از ایجاد اکانت دوباره وارد پیشخوان وردپرس خود شوید به قسمت تنظیمات  گوگل آنالیتیکس بروید و روی setup wizard کلیک کنید

در صفحه گشوده شده ماهیت سایت خود را انتخاب کنید و روی ادامه کلیک کنید .

پس از پذیرفتن قوانین و مقررات شما به صفحه ی انتخاب حساب وارد می شوید یکی از ایمیل های خود را که با آن در گوگل آنالیتیکس حساب کاربری دارید انتخاب کنید

در صفحه گشوده شده فقط کافیست آدرس سایت خود را تایید کنید و به هسته گوگل آنالیتیکس متصل شوید.

پس از اتصال افزونه مراحل بعدی تنظیمات را به صورت پیش فرض باقی بگذارید و تنظیمات را به پایان برسانید .

پس از انجام ننظیمات وارد صفحه گزارش افزونه monster insight شوید .

در این صفحه شما میتوانید نمامی گزارشات این افزونه را مشاهده کنید . به اختصار بخش های مختلف این صفحه را برای شما توضیح می دهم .

معرفی بخش های مختلف monster insight

تعداد جلسات : تعداد کاربرانی را که طی یک ماه گذشته تا به امروز از سایت شما بازدید کرده اند را به شما گزارش می دهد .

بازدید صفحات : میزان بازدید از صفحات را  طی دوره زمانی یک ماهه به شما گزارش می دهد .

شما می توانید از نمودار دو مورد فوق استفاده کنید و تعداد کاربران و همچنین تعداد بازدید های صفحات سایت تان را به صورت روزانه مشاهده کنید .

میانگین مدت جلسه : میانگین مدت زمان ماندن کاربران در سایت شما را در طی یک دوره یک ماهه به شما نشان می دهد. هرچه این میانگین بالاتر باشد سئو ی سایت شما در وضعیت بهتری قرار دارد

bounce rate : وقتی که شما بتوانید یک کاربر را برای مدت زمان بیشتر در سایت خود نگه دارید و او را تشویق کنید که مقالات بیشتری از سایت شما را مطاله کند یا محصولات شما را ببیند از وضعیت بسیار بهتری برخودارید bounse rate درصد تعداد کاربرانی را برای شما گزارش می کند که پس از دیدن یک صفحه از سایت شما بلافاصله از سایت خارج شدند . هرچه این درصد کمتر باشد جذابیت سایت شما برای مخاطب بیشتر است گوگل پیشنهاد می کند که این درصد بین 30 تا 50 باشد .

10 کشور برتر :

این قسمت به شما نشان می دهد بازدیدکنندگان سایت شما یبش تر از چه کشور هایی هستند .

top 10 referral : این قسمت به شما نشان می دهد که مخاطان سایت شما از چه طریقی وارد سایت تان می شوند .

از طریق گوگل یا از طریق آدرس اصلی سایت و یا از طریق سایت های دیگری که شما از آن ها بک لینک دریافت می کنید.  توجه داشته باشید شما میتوانید از این قسمت برای بررسی بازدهی بنر های تبلیغاتی سایت سایت خود استفاده کنید.

top page and post : همانطور که از نام این قسمت پیداست پر بازدیدترین مقالات و برگه های شما را به شما نشان می دهد از این طریق می توانید با علائق مخاطبان سایت خود بیشتر آشنا شوید . و مقالاتی تولید کنید که بیشترین بازدید را داشته باشد .

 

میتونید مقاله ۱۰ نکته کلیدی برای بهبود سئو سایت را بخونید

سخن پایانی

ما در مقاله بررسی ترافیک سایت با افزونه monster insight به شما آموزش دادیم که چگونه سایت خود را به یکی از مهم ترین ابزا های گوگل یعنی گوگل آنالیتیکس متصل کنید .

سایتی که بازدید کننده نداشته باشد همانند زنبور بی عسل می ماند و بی فایده است بنابراین دقت کنید با استفاده از این افزونه تمام نقاط قوت و ضعف سئو ی سایت خود را ارزیابی کنید و آن ها را اصلاح نمایید .

امیدوارم این مقاله برای شما مفید بوده باشد حتما نظرات و سوالات خود را پیرامون افزونه monster insight  با ما در میان بگذارید .

اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

×